RSS
Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2024
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 16.04.2024, zobacz aktualną wersję tej strony.

Mediacje

Broszura informacyjna - "Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne"


Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale osoby trzeciej, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych porad mediatora w zakresie spraw cywilnych, karnych oraz rodzinnych i nieletnich od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00 pod numerami telefonów 606 178 783 i 795 188 057 (opłata za czas połączenia zgodna z cennikiem Państwa operatora). Jednocześnie informujemy, że bezpośrednie spotkanie z mediatorem (po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu) będzie odbywało się w siedzibie tut. Sądu w pokoju nr 34 (parter w holu przy wejściu głównym do budynku).

Lista stałych mediatorów, lista mediatorów przekazana przez organizacje pozarządowe, wykaz instytucji i osób zaufanych uprawnionych do przeprowadzenia postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich, karnych oraz  informacje o dyżurach mediatorów znajduje się na stronie internetowej Sądu Okręgowego Warszawa - Praga w Warszawie.

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy również do odwiedzenia stron:
https://www.krm.gov.pl
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mediacje


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 16.04.2024
Dokument oglądany razy: 22 748
Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności